Peter Christian Johnson jest obecnie adiunktem sztuki w Kent State University. Magistra ukończył w Penn State University i BS w Environmental Science w Wheaton College.Peter był artystą rezydentem i wykładowcą wizytującym w Alberta College of Art and Design, Australian National University, Fundacji Archie Bray oraz Centrum Odyssey do Ceramic Arts.
Jego prace to uczta dla oczu i wyobraźni. Niewątpliwie symetria i matematyka idą równo ze sztuką jaką uprawia autor łącząc zarówno konstrukcje i plastykę materiału w jedną całość. Szokujące siatki wyrzeźbione w masie ceramicznej pozostawione surowe, szkliwione masą perłową, kobaltem najczęściej oblane są inną bardziej lekką masą ceramiczną, która tworzy łącznik między tymi elementami. Swobodne spadanie masy symbolizuje czas, który przecież w którymś momencie musi się zatrzymać. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne zdobienie i malaturę porcelany. Czy ktoś widział podobne kolory użyte w porcelanie przemysłowej?

Sam o swoich pracach pisze “Wiele z moich prac ma być podróżą w czasie, pozornie resztki przeszłości lub artefakt z dalekiej przyszłości. Każdy kawałek jest refleksja na temat przemijania czasu”

Doskonałe. Proszę odwiedzać stronę twórcy
http://www.peterchristianjohnson.com/